گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران با رئیس آژانس دولتی امور ورزشی و جوانان قرقیزستان


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران با رئیس آژانس دولتی امور ورزشی و جوانان قرقیزستان

علی مجتبی روزبهانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در راستای تقویت روابط میان ایران و قرقیزستان از جمله همکاری های ورزشی در محل آژانس دولتی امور ورزشی و جوانان با آقای کانات آمانکولوف رئیس آژانس امور جوانان و ورزش قرقیزستان دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدار آقای آمانکولوف روابط ورزشی میان دو کشور در سال های اخیر را رو به جلو ارزیابی کرد و اظهار امیدواری نمود که این روابط از طریق این گفت و گوها بیش از پیش گسترش یابد.

 رئیس آژانس امورجوانان و ورزش قرقیزستان در بخشی از این دیدار ضمن برشمردن برخی از روابط ورزشی میان دو کشور اعلام داشت که دو طرف باید تلاش کنند که روابط دو کشور در زمینه های ورزشی به خصوص در رشته هایی از جمله کشتی و وزنه برداری را افزایش دهند. همچنین وی از شرکت تیم های  جمهوری اسلامی ایران در دومین دور مسابقات عشایری که سال گذشته در قرقیزستان برگزار شد تشکر نمود.

در بخش دیگری از این گفت و گو آقای آمانکولوف ضمن اشاره به پیشرفت های ورزشی کشورمان در رشته های مختلف ابراز امیدواری کرد که از طریق برگزاری دوره های آموزشی در رشته های گوناگون ورزشی، ورزشکاران قرقیزستانی بتوانند از تجربیات و پیشرفت های ایران بهره برداری نمایند.

در این دیدار روزبهانی سفیر کشورمان نیز با اشاره به سفر اخیر جناب آقای روحانی به قرقیزستان و امضای چندین سند همکاری عنوان داشت؛ عزم ایران جهت تقویت روابط در تمام زمینه ها با طرف قرقیزستانی سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران می باشد.

سفیر کشورمان در این دیدار با اشاره به حضور چند تیم ملی ورزشی کشورمان از جمله جودو و فوتبال به قرقیزستان بیان داشت که توسعه روابط دو کشور در زمینه های ورزشی می تواند راهگشا و همچنین باعث گسترش روابط در سایر حوزه ها از جمله گردشگری گردد.روزبهانی همچنین در این دیدار ضمن اظهار تاسف بابت عدم فراهم شدن زمینه حضور تیم فوتبال پیروزی برای انجام بازی های قهرمانی آسیا در این کشور ابراز امیدواری کرد که در آینده موانع برگزاری چنین مسابقاتی در قرقیزستان برطرف گردد.

در پایان دوطرف اظهار امیدواری کردند که در آینده نزدیک از طریق امضای سند همکاری در حوزه های ورزشی شرایط برای گسترش این گونه روابط بیش از پیش فراهم گردد.

 


١٥:٢٥ - جمعه ٢٣ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٤٦٥٨٤٦    /    تعداد نمایش : ٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است