گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران با رئیس آژانس اطلاعات و توریسم جمهوری قرقیزستان


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران با رئیس آژانس اطلاعات و توریسم جمهوری قرقیزستان

سفیر جمهوری اسلامی ایران در چارچوب گسترش همکاری های فرهنگی و همچنین توسعه صنعت گردشگری در میان دو کشور با زحمان کلوف عظمت رئیس آژانس دولتی اطلاعات و توریسم جمهوری قرقیزستان دیدار و گفت و گو کرد.

روزبهانی در این دیدار با اشاره به عزم دولت جمهوری اسلامی جهت گسترش روابط در همه زمینه ها بیان داشت که گسترش صنعت گردشگری در میان دو کشور می تواند روابط را در سایر زمینه ها بیش از پیش گسترش دهد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در ادامه ضمن برشمردن برخی مشکلات از جمله موضوع روادید و نبود پرواز مستقیم که مانع بزرگی در گسترش روابط بود؛ اظهار امیدواری کرد که تسهیلات در موضوع ویزا بیشتر شود. روزبهانی گفت، ایران آمادگی کامل دارد که در زمینه صدور روادید مانند گذشته تسهیلات لازم به مردم قرقیزستان ارائه نماید.

همچنین روزبهانی ظرفیت های ایران در جذب گردشگر را در منطقه منحصر به فرد ارزیابی کرد و گفت که یکی از مهمترین وظایف دو طرف ایجاد فرصت ها جهت شناساندن ظرفیت های دو کشور  به دو ملت ایران و قرقیزستان است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران با اشاره به سفر اخیر وزیر بهداشت کشورمان به قرقیزستان و امضاء چند سند همکاری میان دو کشور، توریسم پزشکی را یکی از ظرفیت های مهم ایران عنوان کرد.

در این دیدار صمیمانه زحمان کلوف عظمت رئیس آژانس دولتی اطلاعات و توریسم جمهوری قرقیزستان عنوان کرد که گسترش روابط در حوزه گردشگری برای اقتصاد دو کشور بسیار حائز اهمیت است. وی ادامه داد که موضوع روادید و پرواز مستقیم جزء اولویت های گسترش صنعت گردشگری در میان دو کشور است و باید تلاش کنیم که برخی مشکلات در این دو زمینه هر چه زودتر برطرف گردد.

رئیس آژانس دولتی اطلاعات و توریسم جمهوری قرقیزستان همچنین ضمن استقبال از حضور گردشگران ایرانی به قرقیزستان بیان کرد که این کشور از ظرفیت های خوبی در جهت جذب گردشگر برخوردار است و این کشور آماده است که امکانات خود را در این زمینه جهت گسترش این صنعت در اختیار گردشگران ایرانی قرار دهد.

در پایان این دیدار دو طرف اظهار امیدواری کردند که در آینده نزدیک برای عملی شدن توافقات در زمینه گردشگری پیش نویس یادداشت تفاهمی را در زمینه گردشگری تهیه و بقیه اقدامات بعدی را در دستور کار قرار دهند.

 

 


٠٧:٥٥ - چهارشنبه ٤ مرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٤٦٧٥١٩    /    تعداد نمایش : ٢٨٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است