گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > دیدار رئیس سازمان بازرسی کل کشور با دویشن بک چوکارایف


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار رئیس سازمان بازرسی کل کشور با دویشن بک چوکارایف

ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور که در راس هیئتی برای شرکت در کنفرانسی با عنوان« نقش آمبودزمان برای تقویت اقدامات هنجاری و قانونی در زمینه حقوق بشر» به بیشکک قرقیزستان سفر کرده است، امروز در حاشیه این همایش با دویشن بک چوکارایف،مدیر سازمان خدمات ضد فساد کمیته امنیت ملی قرقیزستان دیدار کرد.

در این دیدار سراج با برشمردن وظایف سازمان بازرسی کل کشور اعلام کرد که این سازمان آماده همکاری های سازنده در موضوعات مبارزه با فساد و همچنین موضوعات مرتبط است و از هرگونه گسترش روابط در این حوزه ها استقبال می کند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشورمان همچنین در بخشی دیگر از این دیدار بیان کرد که تجربه تاریخی کشور ما بعد از انقلاب نشان می دهد که  کشورها نباید امیدی به ابرقدرت ها داشته باشند و خود این کشورها هستند که باید با گسترش روابط و انعقاد توافق نامه های مشترک روی پای خود بایستند تا بتوانند مشکلات موجود در کشورهای خودشان از جمله فساد را از میان بردارند.

همچنین در بخشی دیگر از این دیدار سراج به طرف قرقیزی پیشنهاد کرد که در زمینه مبارزه با فساد در زمینه های مختلف همکاری های دو کشور افزایش پیدا کند و از دولت قرقیزستان در خواست نمود که قرقیزستان نیز تفاهم نامه اخیر سازمان اکو درباره مبارزه با فساد که بیشتر کشورهای عضو این سازمان آن را امضا کرده اند را مورد پذیرش قرار دهد.

در این دیدار دویشن بک چوکارایف،مدیر سازمان خدمات ضد فساد کمیته امنیت ملی قرقیزستان بیان کرد که مشکل اصلی در توسعه کشورها موضوع فساد است و قرقیزستان از هرگونه همکاری در زمینه مبارزه با فساد  با ایران استقبال می کند.

دویشن بک چوکارایف با تایید اظهارات سراج مبنی بر عدم اتکا بر ابرقدرت ها بیان کرد که کشورهای درحال توسعه باید با گسترش همکاری میان دولت ها و ملت های یکدیگر زمینه های لازم برای توسعه بیشتر در همه ابعاد را فراهم نمایند.

در پایان نیز هردوطرف ابراز امیدواری کردند که همانگونه که دو کشور در زمینه های بسیاری زیادی مشترکات فراوانی دارند، روابط در همه زمینه ها میان دو کشور ارتقا بیش از پیش پیدا نماید.

 

 

 

 


١٥:٣٣ - چهارشنبه ١٥ شهريور ١٣٩٦    /    شماره : ٤٧٣٢٦٨    /    تعداد نمایش : ٢٤٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است